Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Víkend v Praze – tipy na 28. 5. a 29. 5. 2016. Hlavně pohyb a příprava na Mezinárodní den dětí
Víkend v Praze – tipy na 28. 5. a 29. 5. 2016. Hlavně pohyb a příprava na Mezinárodní den dětí
Pátek, 27. květen 2016 08:43

Blíží se Mezinárodní den dětí a ve vzduchu už je kromě vůní rozkvetlé přírody cítit blížící se konec školního roku a začátek prázdninového období. Takže už je nevyšší čas vypravit se například na prodejní výstavu všeho, co bychom mohli v létě na cestách do přírody potřebovat. Víkend bude patřit také řadě akcí, při kterých se děti nejen pobaví a poučí, ale také si prověří fyzičku. A pokud se spolu s nimi zúčastníte Běhu pro Paraple, uděláte navíc hodně dobrý skutek.Desátý sraz historických vozidel AČR

v sobotu

veteran Autoklub České republiky a Asociace Veteran Car Clubů AČR připravily k jubileu 80 let loga Autoklubu České republiky již X. Sraz historických vozidel AČR. Sraz se uskuteční v sobotu 28. května od 10 do 16 hodin v Opletalově ulici v Praze 1 před budovou Autoklubu ČR. Akce bude také připomínkou 90. výročí motocyklu Praga. Vystaveny zde budou historické automobily a motocykly všech značek, mezi více než 90 exponáty bude 28 motocyklů Praga. Bude zde například motocykl Laurin a Klement z roku 1901 nebo model parního motocyklu Roper z roku 1894 ve skutečné velikosti. Nejstarším automobilem bude Renault IM z roku 1919. K poslechu i tanci bude hrát Brass Band Rakovník.


Internetové stránky: www.autoklub.cz


600 let od upálení Jeronýma Pražského

v sobotu

jeronym Vrcholem událostí spojených s výročím bude jednodenní festival v sobotu 28. května na Střeleckém ostrově v Praze pod názvem Jeroným Pražský: Evropan – vzdělanec – buřič. Program zahájí bohoslužby a dále jsou pro návštěvníky připraveny hudební kapely, loutkové divadlo nebo diskuze o Jeronýmovi. Českobratrská církev evangelická připravila k výročí i další aktivity, například promítání filmů v kostele u Martina ve zdi, vydání malé brožury o Jeronýmovi, jeho životě a odkazu. V interaktivním testu si lidé mohou ověřit znalosti o této osobnosti. Průvodcem letošních oslav je 65 centimetrů vysoká loutka autora Jana Růžičky s podobou Jeronýma Pražského vytvořené podle vyobrazení této osobnosti v Richentalově kronice.


Internetové stránky: www.nase-reformace.cz


Výstava stanů a vybavení do přírody

v sobotu a v neděli

stany V sobotu se v areálu PVA EXPO Praha Letňany otvírá tradiční výstava, na které najdete pohromadě všechny oblíbené outdoorové značky a produkty pro pobyt v přírodě. Unikátní výstavně-prodejní akce zaměřená na volný čas představí na ploše 10 500 čtverečních metrů 140 outdoorových značek a kompletní sortiment: stany, spacáky, karimatky, oblečení, obuv, batohy, cestovní tašky, kempinkový nábytek a doplňky. Jen postavených stanů je přes 320. Exponáty z největší nabídky na trhu jsou ihned k zakoupení a vyškolený personál poradí návštěvníkům se správným výběrem.


Internetové stránky: www.vystavastanu.cz


Hudební a divadelní festival Mezi ploty

v sobotu a v neděli

meziploty Festival se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice odehraje 28. a 29. května a také letos představí vynikající sestavu hudebních a divadelních souborů, tanečníků, mimů i představitelů nového cirkusu. Na čtrnácti scénách jich v tomto ročníku vystoupí více než stovka. Na akci přijíždějí proto, že souzní s myšlenkou, že duše je to nejpodstatnější, co máme, a proto, že mají k projektu Mezi ploty osobní vztah. Originální akci zahájí kapela Divokej Bill a dále vystoupí Michal Hrůza, Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Jaroslav Uhlíř, Vladimír Mišík, Lenka Dusilová, PSH, Pio Squad, Orion, Bolek Polívka, Jan Potměšil, Tomáš Matonoha, Anna Polívková, Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta, Minor a řada dalších muzikantů a divadelníků. Festivalový areál bude rozdělen do několika oblastí s programem pro různé typy návštěvníků. Bude zde Rodinná zóna, Alternativní zóna, Street Art Zone, Central Park, Divadelní nabídka i Srdce zón a Oáza.


Internetové stránky: meziploty.cz


Rodinná zábava v Junior parku

v sobotu a v neděli

family O víkendu otevře v areálu koupaliště Džbán své brány nový zábavní park pro děti i rodiče. Nabídne řadu outdoorových aktivit pro malé, větší i dospělé návštěvníky, kteří zde najdou například jedinečné venkovní trampolíny, zábavné atrakce a hlavně výjimečné skluzavky. Pro milovníky motorů a kol je připravena nabídka čtyřkolek, elektro vozítek, mini biků, dětská autoškola, Segwaye, Hoverbordy a řada dalších motorizovaných překvapení. V areálu parku jsou také relaxační a odpočinkové zóny pro rodinný piknik. Zábavní park je snadno dostupný metrem i autem a bude otevřen každý den od 9 do 20 hodin až do konce září.


Internetové stránky: www.juniorpark.cz


Dyzajn market léto

v sobotu a v neděli

dyzajnmarket Poslední květnový víkend piazettu Národního divadla zaplaví český a zahraniční dyzajn. Největší výběrová open-air prodejní výstava autorské tvorby představí přes 180 českých a zahraničních designérů i tvůrců. Návštěvníci zde najdou oblečení, módní doplňky, šperky, hračky i bytové doplňky, chybět nebudou ani kousky pro muže. Dyzajn market léto přivítá ve svých řadách i nováčky, například brazilskou značku TUN, jejichž designéři tvoří šperky z použitých pneumatik, nebo českou značku Katy Paty, která se zaměřila na výrobu vypínačů a zásuvek z tradičního karlovarského kaolínu. Bude zde připraveno také domácí i exotické občerstvení a kulturní program pro děti i dospělé.


Internetové stránky: www.dyzajnmarket.com


Děti půjdou po stopách Karla IV.

v neděli

dendeti V neděli od 10 do 15 hodin proběhne v Bohnicích mezi Kulturním domem Krakov a OC Krakov u příležitosti Mezinárodního dne dětí tradiční dětský den, tentokrát s podtitulem Po stopách Karla IV. Na nejmenší čeká spousta zábavy, her a soutěžení. Mohou se těšit například na maskoty Drobka a MišMaše, kteří předvedou svou pohádkovou diskotékou, nebo na divadélko Koloběžka. Programem je bude provázet moderátor, který je připraví na cestu císaře a krále Karla IV. Ta je zavede do skákacího hradu, na trampolínu a přes soutěžní stanoviště, kde za úspěšné soutěžení dostanou odměnu.


Internetové stránky: www.praha8.cz


Běh pro Paraple

v neděli

paraple V neděli se v pražských Letenských sadech od 14 do 20 hodin uskuteční už 17. ročníku oblíbené benefiční sportovně společenské akce na podporu těch, kteří běhat nemohou, Běhu pro Paraple. Na návštěvníky čekají v průběhu celého dne závody dospělých i dětí na 100 metrů. Mohou běžet, jet na koloběžce, na vozíku, s kočárkem, protože způsobu zdolání trati se meze téměř nekladou. Sportovci a běžci se zúčastní závodu handbiků a běhu na 4 kilometry. Také letošní ročník zahájí Zdeněk Svěrák a jednotlivé běhy spolu s ním odstartují známé osobnosti ze světa kultury a sportu. Navíc je připraven odpolední program pro rodiny s dětmi, workshopy, občerstvení z grilu a kavárny Centra Paraple. Program vyvrcholí koncertem kapely Divokej Bill. Výtěžek z akce jako vždy poputuje na služby lidem na vozíku s poškozením míchy.


Internetové stránky: www.praha7.cz


Dětský den na Pražačce

v neděli

naprazacce Na neděli od 10 do 16 hodin připravila třetí městská část pro děti sportovně-zábavný den. Můžou se těšit na spoustu aktivit, soutěžních úkolů, ale také na ukázky jízdy koní, psů a dravců, které předvede Městská policie Praha 3 nebo myslivecký spolek. Zapojí se do různých sportovních soutěží nebo vědomostních kvízů, za jejichž splnění obdrží odměnu jako malování na obličej, cukrovou vatu, dárek s překvapením nebo vstup do fotostánku. V testu obratnosti budou zdolávat horolezeckou stěnu, poběží v sedmimílových botách, čeká je hod na cíl nafukovacími obřími šipkami, na opičí dráze si vyzkouší fyzičku. Vědomosti jim prověří znalostní kvíz o Praze 3, kvíz o přírodě nebo dopravní kvíz. Připraveno je také divadelní vystoupení Pohádka plná písniček a říkadel, výuka tanečků a kreativní dílny pro děti.


Internetové stránky: www.praha3.czÚvodní foto: pixabay.com

(zmk)Víkend v Praze – tipy na 28. 5. a 29. 5. 2016. Hlavně pohyb a příprava na Mezinárodní den dětí