Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Ve středu 25. května si můžete v metru zatančit, záleží jen na Vás, jaký styl a stanici metra si vyberete
Ve středu 25. května si můžete v metru zatančit, záleží jen na Vás, jaký styl a stanici metra si vyberete
Úterý, 24. květen 2016 13:52

Cesta metrem nemusím být rozhodně nuda - ve středu 25. května se ve stanicích metra Budějovická, Florenc C, Hlavní nádraží, Malostranská a Můstek B uskuteční od 16 do 22 hodin premiérový ročník akce Tanec v metru. Kromě tanečních ukázek se cestující mohou těšit i na lekce více či méně tradičních tanečních stylů.
Během tohoto unikátního tanečního programu se představí celkem sedmnáct tanečních skupin, které předvedou své umění v širokém rozpětí různých druhů tanců. Kromě tanečních ukázek se cestující mohou těšit i na lekce více či méně tradičních tanečních stylů v pěti vestibulech pražského metra. Swing, tango, salsa, nebo i méně známé styly, jako je bachata, kizomba, timba či zouk zaplaví během jednoho odpoledne přívalem energie stanice pražského metra. Celou akci pořádá DPP spolu s organizátorem tanečních festivalů Zdeňkem Brožem.

„Tanec je označován jako pohybový výraz radosti, takže věřím, že tato akce cestujícím zlepší náladu a zpříjemní den i cestování pražskou MHD. Může to znít jako klišé, ale když se lidé na sebe usmívají, tak je život veselejší a lepší,“ řekl náměstek pražské primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek (ČSSD).

„Tanec v metru letos zažívá svoji premiéru. Za sebe mohu říci, že se těším na atmosféru, kterou tanečníci a publikum dohromady v prostorách pražského metra vytvoří. Doufám, že se tato událost ujme stejně jako například akce Nalaďte se v metru,“ řekl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Během akce se představí například tančení škola Swing Busters (od 17.00 a 19.00 na Budějovické), smyslnou bachatu zatančí Bachata P&S (od 17.00 na Florenci C), od 17.00 do 21.00 pak rozezní Malostranskou tóny tanga v podání Tanečníků argentinského tanga a mnoho dalších.

Více informací o akci Tanec v metru včetně brožury s časovým harmonogramem jednotlivých vystoupení i profily tanečníků a hudebníků naleznete na stránce www.dpp.cz/tanec.

Zdroj a foto: Dopravní podnik hl.m. Prahy
(zem)Ve středu 25. května si můžete v metru zatančit, záleží jen na Vás, jaký styl a stanici metra si vyberete