Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Rekonstrukce Nuselské ulice byla zahájena. Jak bude vypadat?
Rekonstrukce Nuselské ulice byla zahájena. Jak bude vypadat?
Pondělí, 23. květen 2016 07:22
Rekonstrukce Nuselské ulice byla zahájena. Jak bude vypadat?

V pražských Nuslích byla v sobotu zahájena rekonstrukce, která nejenže omezila provoz tramvají či automobilové dopravy, ale promění Nuselskou ulici v příjemnější místo. Tišší provoz, nové stromořadí a přechody, méně sloupů a neprostupných zábradlí na chodnících, tak by měla vypadat Nuselská ulice po rekonstrukci.


„Plánovaná rekonstrukce Nuselské je skvělou zprávou ze dvou důvodů. Jednak zpříjemní život lidem a také potvrzuje, že už se spolu městské instituce umějí dohodnout. Bez spolupráce Technické správy komunikací a Dopravního podniku by to totiž nešlo,“ zdůraznil ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy Petr Hlaváček.


Tramvaje


Novou podobou by měly projít zastávky mezi náměstím Bratří Synků a Chodovskou ulicí. Po rekonstrukci budou všechny bezbariérové, některé budou lépe přístupné díky novým přechodům, jiné se rozšíří nebo posunou tam, kde jsou více potřeba. Vyřešen bude i nepříjemný přestup mezi tramvají a autobusem na zastávce Pod Jezerkou. Obyvatelé okolních ulic se pak mohou těšit na tišší provoz tramvají i aut, kterého se docílí záměnou stávající dlažby ve vozovce za tichý asfalt.


Parkoviště


Nedostatek parkovacích míst či částečné parkování na chodnících, i to se má po rekonstrukci změnit. Na náměstí Kloboučnická vznikne nové parkoviště a stojící automobily budou lépe organizované. Mělo by se tak předejít případným kolizím mezi auty a tramvajemi, na které zde bylo možné dosud narazit.


Příjemné prostředí pro pěší


Lidé se mohou těšit na širší a hlavně opravené chodníky s hmatnými prvky pro nevidomé. Chodcům nebudou již v pohodlné chůzi bránit překážky v podobě červenobílých zábradlí. Na mnoha místech je nahradí sloupky, které dokáží usměrnit parkování a současně budou pro chodce prostupné. Zmizet by měla i více než polovina sloupů. K příjemnějšímu průchodu ulicí přispěje také nové stromořadí, které především v horkých dnech nabídne potřebný stín. Na náměstí Horky pak vznikne plácek pro posezení se speciálními lavičkami okolo kmenů nových stromů.


I pro cyklisty


Milovníci kol také nepřijdou zkrátka. Přibydou zde nové cyklostojany nebo přejezd přes Nuselskou u zastávky Pod Jezerkou. Díky tomu bude toto dosud nepříjemné místo na cyklostezce bezpečnější a přehlednější nejen pro cyklisty ale i pro řidiče.


Foto a zdroj: IPR Praha

(ewe)Rekonstrukce Nuselské ulice byla zahájena. Jak bude vypadat?