Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Projděte se tlustým střevem
Projděte se tlustým střevem
Pondělí, 23. květen 2016 13:36
Projděte se tlustým střevem

Animovaný vzdělávací seriál Byl jednou jeden život přiblížil dětem i dospělým, jak to vypadá a funguje v lidském těle. Nyní se v rámci osvětové akce zaměřené na zdravotní prevenci můžete přeměnit do role malých postaviček a projít se tlustým střevem. Během čtyř dnů mohou zájemci také obdivovat makety dalších orgánů, nechat si změřit obsah kysličníku uhelnatého v dechu, udělat testy HIV či se seznámit s programem prevence rakoviny prostaty a prsu.


„Akce se koná v rámci Místní agendy 21, jejíž nedílnou součástí je i zlepšování zdraví obyvatel a propagace zdravého životního stylu. Praha 7 se v kampani zaměří zejména na prevenci různých závažných onemocnění, jako jsou rakovina tlustého střeva, rakovina kůže, nebo onemocnění HIV. Dále se bude kampaň věnovat také prevenci kouření,“ uvedl radní Prahy 7 František Vosecký.


„V posledních letech se stále zvyšuje počet nálezů rakoviny tlustého střeva. Co se týče výskytu rakoviny prostaty a karcinomu prsu, Praha dokonce zaujímá první místo v celé ČR. Tyto statistiky jsou jasným signálem, že jako radnice musíme reagovat a udělat maximum pro to, aby občané v co nejvyšší míře chodili na preventivní prohlídky. Věřím, že k tomu naše akce přispěje,“ doplnila radní Prahy 7 Silvie Kratochvílová.


Akce probíhající na území MČ Praha 7 se koná v rámci kampaně Zdravá Sedmička. Dnes je od 11 do 17 hodin připraven program na Strossmayerově náměstí, v úterý 24. května se přesune na Ortenovo náměstí a ve středu 25. května se vrátí zpět na Strossmayerovo náměstí. Zakončení kampaně proběhne v neděli 29. května v rámci Rodinného dne Prahy 7 na Výstavišti, kde bude mít Sedmička k dispozici svou vlastní Zónu zdraví.


Kampaň Zdravá Sedmička se koná za podpory hlavního města Prahy. Podílejí se na ní organizace Dialog Jessenius, o.p.s., ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s., Česká společnost AIDS pomoc, z.s., Onkomaják, o.s., IFMSA Česká republika, z.s. a Státní zdravotní ústav.


Podrobný program jednotlivých dnů naleznete na www.praha7.cz.


Foto a zdroj: MČ Praha 7

(ewe)Projděte se tlustým střevem