Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Letní kino MeetFactory 2016 startuje
Letní kino MeetFactory 2016 startuje
Neděle, 22. květen 2016 17:58
Letní kino MeetFactory 2016 startuje

Už čtvrtá sezóna filmových večerů na Praze 5 má tentokrát název be kind rewind a bude plná filmových lahůdek, které z kinodistribuce sice dávno vypadly, ale jejich promítání po letech na velkém plátně je rozhodně zážitek. Akce je výjimečná tím, že o promítaných titulech rozhodují diváci internetovým hlasováním, které začíná tuto středu ve 12 hodin.„Rozhodli jsme se spolupořádat oblíbené Letní kino MeetFactory, které navazuje na předchozí úspěšné ročníky, kdy v letních měsících probíhá promítání filmů na přání diváků na neobvyklém místě mezi dálnicí a železniční tratí. Občané páté městské části budou mít padesátiprocentní slevu na vstupném,“ přihlásil se k podpoře akce starosta Prahy 5 Radek Klíma.


Promítání atraktivních filmů v industriálním prostředí smíchovského centra současného umění poběží od začátku června každou středu až do pozdního září. Spoludramaturgy jsou přitom diváci, kteří každý měsíc prostřednictvím hlasování na facebookových stránkách vybírají z deseti tematicky zaměřených filmů.


V červnu to bude cyklus Summer Love například s takovými hity, jako je Americká krása nebo Osudová přitažlivost. Červenec se ponese v duchu názvu Summer Sex s tituly jako Spoutej mě nebo Modrý samet. Srpen stráví diváci na cestě díky kolekci Summer on the Road se snímky typu Bezstarostná jízda nebo Život pod vodou. V září se bude vzpomínat na Summer Classics u filmů jako Fargo bratří Coenů nebo Čelisti.


Hlasování začne 26. května ve 12 hodin, slavnostní zahájení propukne ve středu 1. června ve 21.30 hodin a promítat se bude každou středu od 21.30 hodin v červnu a v červenci, v srpnu a v září od 20.30. Pro filmy můžete hlasovat zde zde .


Zdroj a úvodní foto: praha5.cz

(zmk)Letní kino MeetFactory 2016 startuje