Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Premiéra nového českého filmu Lovci a oběti již brzy v kinech
Premiéra nového českého filmu Lovci a oběti již brzy v kinech
Sobota, 14. březen 2015 12:24
Premiéra nového českého filmu Lovci a oběti již brzy v kinech

Život si pro velkou část mladých lidí připravil trnitou cestu, na které se snadno mohou dostat do dluhů. Co ale dělat, když se v nich ocitnou? Možná Vám napoví v novém českém filmu Lovci a oběti, který čerpá ze skutečných příběhů a životních situací a zachycuje problémy dnešních lidí. Na jedné stráně láska, na druhé straně tvrdá realita života současné společnosti.


Martin Kraus a Tomáš HanákSituace, ve kterých se může ocitnout kdokoliv z nás, jako jsou dluhy, exekutor na krku či drsné praktiky lichváře a jeho pekelné úroky narůstající každý den. Jakub (Martin Kraus) pod nátlakem téměř neřešitelné finanční situace udělá jednoho dne krok až za samotnou hranici zákona. V tu chvíli začíná jeho běh o život. Jakubovy problémy se dotknou i jeho rodičů, kteří o problémech dnešní doby nic nevědí a nemohou mu tak pomoci. Pomocnou ruku podávají i Jakubovy kamarádi, ale jediným člověkem, kdo mu v jeho životní situaci opravdu pomůže nejvíc, je mafián (Tomáš Hanák) s ostrými lokty a dlouhými prsty se svými všehoschopnými lidmi. Krom jiného se zoufalý Jakub dostává i do problémů s láskou. Zhlédnutí tohoto filmu Vám změní pohled na život. Jste připraveni vidět svět takový jaký je?


Film Lovci a oběti, který byl natáčen původně jako hudební film, přešel téměř od základu proměnou. Zkušební projekce v listopadu 2013 a nepříliš chvalné ohlasy diváků rozhodli o zachování pouze jedné dějové linie, která se týká tolik citlivého tématu - dluhů. Scénář je tak nově složen ze skutečných příběhů, které se staly různým postavám v průběhu posledních deseti let a ve filmu jsou spojeny do jedné dějové linie. Ve filmu se střídají tragické momenty s vtipnými dialogy. Vše dokresluje řada songů různých hudebních žánrů, které jsou nazpívány účinkujícími. Premiéra v kinech je již od 26. března 2015.


Zajímavosti z natáčení:

  • Některé akční scény byly natáčeny za běžného provozu, tak se není čemu divit, že do jedné ze scén zasáhla skutečná policejní hlídka. Přestože nebyly porušeny žádné předpisy, projíždějící hlídce se nezdál styl jízdy tří aut a nabyla domnění, že došlo k trestnému činu. Po obětování jednoho auta s kamerou, které zastavilo a zhlédnutí záběrů z natáčení policisty, dostal štáb 30 minut na dotočení.
  • Scény z nelegálních zápasů byly ztvárněny skutečnými zápasníky MMA, K1, Muay-thai. Pro zachování reality bojovali bez chráničů či boxerských rukavic. Do natáčení se tak vžili, že další scéna se místo v ringu odehrávala na parkovišti a na rozhodnutí producenta jela pouze na 2 záběry, aby se předešlo vážnějším zraněním.
  • Film čerpá ze skutečných událostí. Jedna z použitých kauz byla dokonce po čtyřech letech vyřešena pouhý měsíc před premiérou.

Co na film říkají samotní herci a jeho tvůrci?


Těmito slovy se vyjádřil herec Tomáš Hanák, ztvárňující roli mafiána a „strážného Anděla“ hlavního hrdiny Jakuba: „Film Lovci a oběti na mě po zhlédnutí zapůsobil především jako film, opravdový FILM. Snad bude varováním hlavně pro mladé, kteří vinou neuvážené půjčky můžou raz dva spadnout do zatraceného maléru.“


Slova Herce Martina Krause, alias hlavního hrdiny Jakuba: „Mám dojem, že příběh je velmi nadupaný. Autoři vycházeli z opravdového příběhu, který se stal, tzn., že film nesmrdí tzv. hrou na Ameriku, je autentický a tudíž, troufám si říci, věrohodný a uvěřitelný.“


„Film je absolutně unisex a univěk. Navíc děj filmu, vztahy utužuje a náš průserář Jakub musí krom dluhů a boje o vlastní život vybojovat i to nejdůležitější, lásku. Doporučuji pro ty, na které svět ještě nevycenil zuby,“ uvedl k filmu herec, čerpající z vlastních zkušeností Jakub Mohamed Ali.


„Ve filmu je dějová linka, kdy se Jakub, kterého hraje Martin Kraus (věčný průserář a lamač srdcí žen) zamiluje. Najednou se octneme trochu mimo ten tlak zadlužení a tu agresi všech věřitelů a jsme… dá se říct v romantické náladě,“ prozradil herec a současně režisér Marcus Benois Tran.


„Velký prostor pro vlastní úsudek diváků jsme nechali v závěrečné scéně. Jsem přesvědčen, že mnoho diváků ji napoprvé pochopí přesně obráceně a cestou domů se budou mezi sebou dohadovat, jak to vlastně s Jakubem dopadlo. Což byl náš záměr. Ne proto, aby šli diváci hned druhý den do kina znovu a zvedli nám návštěvnost, ale proto, aby se nad filmem zamysleli,“ řekl k filmu producent a scénárista Milan Sluka.


Další informace o českém filmu Lovci a oběti, hereckém zastoupení a mapy kin, kde se bude v nejbližší době premiéra promítat, naleznete na www.lovci-a-obeti.cz nebo na facebooku www.facebook.com/pages/Lovci-a-oběti.


Foto: www.lovci-a-obeti.cz

(ewe)Premiéra nového českého filmu Lovci a oběti již brzy v kinech