Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Národní zemědělské muzeum nabízí zvýhodněné rodinné vstupné
Národní zemědělské muzeum nabízí zvýhodněné rodinné vstupné
Středa, 28. leden 2015 07:26
Národní zemědělské muzeum nabízí zvýhodněné rodinné vstupné

Blíží se pololetní a jarní prázdniny a je tedy čas přemýšlet, kam by mohla rodina vyrazit na výlet či strávit volný čas. Národní zemědělské muzeum (NZM), přichází v těchto dnech s novinkou. Od února zavádí rodinné vstupné pro dva dospělé a neomezený počet dětí ve věku do 15 let. Po dohodě s městskou částí Praha 7 se tak stalo prvním pražským muzeem, které zvýhodněné vstupné poskytne. Při návštěvě tak rodina zaplatí 220 Kč.


„Národní zemědělské muzeum má zájem zpřístupnit expozice stále většímu počtu návštěvníků. Velice rádi jsme vyslyšeli návrh pana starosty Prahy 7 a muzeum ještě více otevřeli rodinám s větším počtem dětí,“ sdělil Milan Jan Půček, generální ředitel Národního zemědělského muzea.


„Může se zdát, že se vlastně nic moc nestalo. Ve skutečnosti je to velmi důležitý vzkaz všem rodinám. V Praze je první muzeum, v němž rodinné vstupné platí pro celou rodinu! Pevně věřím, že příklad Národního zemědělského muzea budou následovat další muzea a galerie,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský.


Národní zemědělské muzeum na Letné sídlí v Kostelecké ulici. Pořádá krátkodobé výstavy i tematické akce, například Letenské prase, Letenskou zabíjačku či Košt Svatomartinského vína. Každým rokem se účastní Pražské muzejní noci. Využití muzea je široké, organizuje přednášky pro veřejnost či připravuje lektorské programy pro školy, pronajímá prostory pro firmy, společenské akce i pro filmování.


V současné době se v NZM Praha nachází expozice pod názvem „JEDEN TRAKTOR“, která má seznámit návštěvníky s dějinami mechanizace zemědělské činnosti. Jeden z vystavených exponátů, a to Zetor 15, si mohou zájemci dokonce i vyzkoušet. Další výstava, kterou v NZM najdete pod názvem „OD VĚKU SLOUŽÍM ČLOVĚKU“, se věnuje obalům, recyklaci, transportu potravin a obalové technice. Návštěvníci mohou obdivovat i venkovní expozice umístěné na muzejním dvoře, jako je „O STROMECH A O LESE“. Jak již samotný název napovídá, výstava představí návštěvníkům různé druhy stromů a dřevin.


Bližší informace o vstupném, výstavách, aktuálních akcích či dalších službách, které muzeum nabízí, naleznete zde.


Logo a zdroj: www.nzm.cz

(ewe)Národní zemědělské muzeum nabízí zvýhodněné rodinné vstupné